Tamamen bitmiş akü takviye olur mu?

Tamamen bitmiş akü takviye olur mu? 4 Adımlı 0533 214 05 32

Akü takviye işlemleri oldukça dikkatle yapılması ve mağduriyetin hızla ortadan kaldırılması için önemlidir. Tamamen bitmiş akü takviye olur mu? 4 Adımlı olarak sizlere hem çözüm önerileri hemde yapılacaklardan bahsedeceğiz. Akü kaynaklı olabilecek arızalarda araç yürümez ve büyük sorunlara yok açabilmektedir. Tamamen bitmiş akü de takviye işlemi uygulanmaz.

İster arabayı ilk çıkartıcağınızda ister yolda park esnasında tekrar çalışmıyorsa bir çok sebepten ötürü akü arızası ile karşılaşılabilir. Genel kontroller yaptırılmadığında akü şarj olmasında sorunlar ortaya çıkabilir. Akü takviye işlemi için kurulan kadromuz ile İstanbul genelinde hizmet verilmektedir. Her ilçe ve semt de bulunan ekiplerimiz sayesinde ksıa sürede çözümler üretmekteyiz. Tamamen bitmiş akü takviye olur mu? 4 Adımlı bahsetmek gerekirse,

Marş Süresi

Aracı çalıştırırken marş süresi uzuyorsa akünüzün tamamen bitmeye doğru gittiği işaretidir. Aracınız çalışırken marş arızası verdiğinde güç üretemez ve akünün tekrar şarj döngüsü yapmasını engeller. Akünün bitmeye başladığını anlamak için başka belirtiler ise motor ışığı, araç ışıklarının daha loş şekilde yanması gibi durumlarda da akü bitiyor anlamına gelir.

Tamamen bitmiş akü takviye olur mu?

Aküsü Biten Araca Takviye

Akünün kalitesine göre bitik olanlarda takviye işlemi yapılabilmektedir. Akü bittiğinde çalışmayan aracınız için bir kaç çözüm yolu ile çalıştırılabilir. Profesyonel olarak hizmet veren firmamız tarafından ilk olarak akü takviye firması tarafından destek almalısınız. İşinde uzman olan kişiler doğru cihazlar ile müdahale etmeli ve aracın elektrik aksanına sorun vermeden yapılması çok önemlidir.

Aküsü biten araca takviye işlemleri yapılarak aracınızın bulunduğu yerden devam etmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için çeşitli takviye cihazlarından aracınızda bulunan akünün kutup başlarından verilerek yapılabilmektedir. Her araç için bu işlem standart değil ve dikkatle yapılması gerekir.

Aracı Vurdurarak Çalıştırma

Aküsü biten araçlarda bir diğer çalıştırma biçimi de vurdurma yöntemidir. Otomatik şanzıman araçlarda bu işlem asla uygulanmamalıdır. Manuel araçlarda ise çeşitli yöntemler ile aracınızı ittirerek yada yokuş aşaya salarak çalıştırabilirsiniz. Yapılacak ani hareket ile aracınızın çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Fakat aracınızı bu şekilde çalıştırdığınızda tekrar yapmayacağı anlamına gelir. Aracı vurdurarak çalıştırma sonucun problem ortadan geçici olarak kaldırılacaktır. Bu sebeple en yakın akü firmasına yada bizleri arayarak hemen destek talebinde bulunmalısınız.

Tamamen bitmiş akü takviye olur mu?

Akü Kullanım Süresi

Akümülatör ler genellikle 4 yıl gibi bir süre kullanımı bulunmaktadır. Bu süre 3 yıl yada 5 yıl gibi değişebilmektedir. Aracın kullanım süresi ile alakalı olarak akülerin kullanım ömrünü belirler. Akü satın alacağınızda en ucuz olanlardan kaçınmanız gerekmektedir.

Akünün iç mekanizmasında oluşacak kalite eksikliği kullanım süresini azaltacaktır. Piyasadaki en ucuz olan aküleri tercih etmemeli ve daima kaliteli aküler kullanmalısınız. Aracınız stop etti ve çalışmıyorsa bizi arayın hemen çözümler üretelim.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir